Naujienos

  Šių metų birželio 20 – 24 dienomis Gamtos tyrimų centro vadovas, dr. Sigitas Šulčius, lankėsi Lenkijos mokslų akademijos Okeanologijos institute (IO PAN; http://www.iopan.gda.pl/). Vizitą rėmė Lenkijos mokslų akademija. Vizito tikslas – plėtoti tarptautinį mokslinį bendradarbiavimą Baltijos jūros regione,...
 

2016.06.27

Gamtos tyrimų Atviros prieigos centro veikla pristatyta Lenkijos mokslų akademijos Okeanologijos institute

Šių metų birželio 20 – 24 dienomis Gamtos tyrimų centro vadovas, dr. Sigitas Šulčius, lankėsi Lenkijos mokslų akademijos Okeanologijos institute (IO PAN; http://www.iopan.gda.pl/). Vizitą rėmė Lenkijos mokslų akademija. Vizito tikslas – plėtoti tarptautinį mokslinį bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, siekiant efektyviau spręsti regionui aktualias aplinkos problemas ir nūdienos iššūkius. 

plačiau

  Aukštapelkėms, kurios pripažintos europinės svarbos buveinėmis, gresia išnykimas. Jas tyrę mokslininkai siekia atsakyti į klausimus, koks klimatas mūsų šalyje buvo prieš tūkstančius metų ir kaip klimato pokyčiai artimiausią šimtmetį pakeis mūsų pelkių ekosistemas.   
 

2016.06.20

Pelkes tyrę mokslininkai nustatė, koks klimatas Lietuvoje buvo prieš tūkstantį metų

Aukštapelkėms, kurios pripažintos europinės svarbos buveinėmis, gresia išnykimas. Jas tyrę mokslininkai siekia atsakyti į klausimus, koks klimatas mūsų šalyje buvo prieš tūkstančius metų ir kaip klimato pokyčiai artimiausią šimtmetį pakeis mūsų pelkių ekosistemas. 

 

plačiau

  Aplinkos ministerija inicijuoja naujos Raudonosios knygos leidimą. Joje gali būti mažiau saugomų rūšių nei dabartinėje. Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas numato, kad Lietuvos raudonoji knyga leidžiama ne rečiau kaip kas dešimt metų. Aplinkos ministerija iš Gamtos tyrimų centro perka knygos...
 

2016.06.13

Lietuva leis naują Raudonąją knygą

Aplinkos ministerija inicijuoja naujos Raudonosios knygos leidimą. Joje gali būti mažiau saugomų rūšių nei dabartinėje. Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas numato, kad Lietuvos raudonoji knyga leidžiama ne rečiau kaip kas dešimt metų. Aplinkos ministerija iš Gamtos tyrimų centro perka knygos parengimo paslaugas. Centras turės iš naujo įvertinti, kokios rūšys saugotinos Lietuvoje.

plačiau

  Grundalai – invazinės žuvys – migrantės. Spėjama, kad pas mus iš Juodosios jūros grundalus atplukdė laivai, juos išpylę kartu su balastinais vandenimis. Pirmieji grundalai pastebėti prieš dešimtmetį. Anot mokslininkų, grundalus naikina kormoranai .Bet mažinti šių ekosistemai...
 

2016.06.06

Baltijos jūroje – grundalų invazija

Grundalai – invazinės žuvys – migrantės. Spėjama, kad pas mus iš Juodosios jūros grundalus atplukdė laivai, juos išpylę kartu su balastinais vandenimis. Pirmieji grundalai pastebėti prieš dešimtmetį.

Anot mokslininkų, grundalus naikina kormoranai .Bet mažinti šių ekosistemai kenkiančių žuvų gali padėti ir visi poilsiautojai. Tad ekologai ragina į paplūdimius neštis meškeres ir vėžines gaudykles.

Kai kurie pajūrio verslininkai jau pradėjo prekiauti juodažiočiais grundalais. Latvijoje iš šių s pigių žuvų jau gaminami ir konservai. Gamtos tyrimų centro mokslininkai taip pat ketina parengti rekomendacijas dėl verslinės grundalų žvejybos.

plačiau

1
...

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį