Naujienos

  Iš visos gamtos įvairovės mums mieliausi, pastebimiausi – paukščiai. Žmogus nuo pat savo kilmės pradžios grožėjosi jais, gėrėjosi giesmėmis, bet labiausiai jį žavėjo paukščių gebėjimas skraidyti. Atrodo, kad tas susižavėjimas neišnyko, nes be profesionalių ornitologų pasaulyje yra milijonai...
 

2020.04.01

Balandžio 1-ąją minima Paukščių diena

Iš visos gamtos įvairovės mums mieliausi, pastebimiausi – paukščiai. Žmogus nuo pat savo kilmės pradžios grožėjosi jais, gėrėjosi giesmėmis, bet labiausiai jį žavėjo paukščių gebėjimas skraidyti. Atrodo, kad tas susižavėjimas neišnyko, nes be profesionalių ornitologų pasaulyje yra milijonai paukščių stebėtojų, jie nelieka nepamatomi ir paprastų  piliečių, net nežinančių paukščių vardų, bet suprantančių, kad jie – ypatingi.

Pasaulyje yra apie  11 000 paukščių rūšių. Lietuvoje bent kartą stebėta, rasta 400. Jų fauna ypač pasipildė per du paskutinius dešimtmečius, išplitus stebėtojų ratui.

Paukščių tyrimai atsako į daugelį klausimų, tačiau nežinomųjų dar labai daug. Naudojant naujausias technologijas pavyksta nustatyti jų žiemavietes ir migracijos kelius, nuotolinis sekimas pagreitina biologinius tyrimus. Tačiau paukščiai laukia iš mūsų paprastų dalykų – supratimo, globos ir apsaugos. Paukščių populiacijos drastiškai mažėja, retėja. Visa tai vyksta tiesiog mūsų akyse. Todėl Paukščių  diena yra labai svarbi proga ir savęs paklausti: o ką padarėme ir darome mes, kad paukščių būtų vis daugiau?

plačiau

  Nepaisant to, jog apie mokslinių tyrimų vykdymą informuoja šalia gaudyklių pastatyti ženklai, pastaruoju metu itin suaktyvėjo asmenys, niokojantys moksliniams tyrimams naudojamą brangią įrangą. Prieš keletą metų mokslininkų naudojama ungurių gaudyklė buvo pavogta, pernai ir šiemet – piktybiškai...
 

2020.03.31

Tyrimams naudojamų įrankių sugadinimas

Nepaisant to, jog apie mokslinių tyrimų vykdymą informuoja šalia gaudyklių pastatyti ženklai, pastaruoju metu itin suaktyvėjo asmenys, niokojantys moksliniams tyrimams naudojamą brangią įrangą. Prieš keletą metų mokslininkų naudojama ungurių gaudyklė buvo pavogta, pernai ir šiemet – piktybiškai supjaustyta. Tyrimam naudojamų įrankių sugadinimas turi keletą neigiamų aspektų – prarandami ilgalaikiams tyrimams svarbūs duomenys, naujų įrankių įsigijimas ar sugadintų taisymas nepigiai kainuoja, o už svetimo turto tyčinį sugadinimą gresia ir atsakomybė.

Pastebėjus ką nors įtartino (tarkime, jūsų manymu, pastebėjote brakonierius ar jų paliktus įrankius) skambinkite trumpuoju pagalbos telefonu 112 arba 852732995, kuriuo susisieksite su Aplinkosaugos pranešimų priėmimo ir valdymo centru (Centre visą parą dirba pareigūnai, kurie gautus pranešimus nukreipia arčiausiai įvykio vietos budinčiam aplinkosaugininkų ekipažui), o ne patys imkitės iniciatyvos – taip išvengsite nesusipratimų, padarysite gerą darbą, o gamtos apsauga pasirūpins už tai atsakingos instucijos.

plačiau

2020.03.31

Gardenijos

  Gardenijos (Gardenia) Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vadovės, vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Jurgos Motiejūnaitės straipsnis žurnale "Miškai"  
 

2020.03.31

Gardenijos

Gardenijos (Gardenia)

Gamtos tyrimų centro Mikologijos laboratorijos vadovės, vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Jurgos Motiejūnaitės straipsnis žurnale "Miškai"

 

plačiau

  Nuostabiais vaizdais dalinas Giluminės geologijos laboratorijos vadovė, vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Gražina Skridlaitė . Tai ledo kristalai Galvės ežero pakrantėje. Tą dieną (šeštadienį, kovo 14 d.) buvo labai šalta ir pūtė stiprus vėjas. Tyškančios bangos padengė pakrantę ledu. Ledo kristalai...
 

2020.03.30

Ledo kristalai Galvės ežero pakrantėje

Nuostabiais vaizdais dalinas Giluminės geologijos laboratorijos vadovė, vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Gražina Skridlaitė . Tai ledo kristalai Galvės ežero pakrantėje. Tą dieną (šeštadienį, kovo 14 d.) buvo labai šalta ir pūtė stiprus vėjas. Tyškančios bangos padengė pakrantę ledu. Ledo kristalai išsilaikė iki sekmadienio. Tai tikrai nėra dažnas reiškinys, ypač šią žiemą.

plačiau

...
29
...

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį