Patvirtintos NMP „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“ ir „Sveikas senėjimas“ lėšos iki 2021 metų

2019.07.22

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui patvirtinus nacionalinių mokslo programų (NMP) „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“ ir „Sveikas senėjimas“ lėšas iki 2021 metų, Lietuvos mokslo taryba netrukus skelbs šių programų paraiškų konkursus.

Šios NMP pradėtos vykdyti 2015 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministras išnagrinėjo jų tarpinius rezultatus ir iki 2021 m. numatė tokį lėšų poreikį: programai „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“ – 2,7 mln. eurų, „Sveikas senėjimas“ – 3,2 mln. eurų.

Atsižvelgiant į numatytas lėšas ir laikotarpį, per kurį turėtų būti įgyvendinti mokslinių  tyrimų  projektai ir pasiekti programų tikslai, abiejų NMP konkursai bus paskelbti rugpjūčio pradžioje. Planuojama, kad paraiškas bus galima teikti iki rugsėjo pabaigos (preliminariai iki rugsėjo 20 d.), o projektus pradėti vykdyti 2020 m. vasario mėn.

NMP „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“ (įsakymas Nr. V-794) ir „Sveikas senėjimas“ (įsakymas Nr. V-793) lėšos iki 2021 m. patvirtintos š. m. liepos 9 d.

NMP finansuojamos iš valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Tarybai.

Parengta pagal ww.lmt.lt